Rovnováha

21.03.2020

Veeeeľmi dávno som rozmýšľala akého vám zas dám chrobáka do hlavy, milí moji čítači a čítačky. Indície neprichádzali, tak som si dala pokoj, a aj vám. Možno je to dobre, možno je to zle. Väčšinou to nechávam na svoju intuíciu.

Dnes mi napadla zaujímavá myšlienka, ktorá prišla ako vždy, ako blesk z jasného neba! KALOKAGATIA! Presne to, čo hlásali starovekí Gréci sa nám teraz priam ponúka, aby sme to v sebe začali pestovať. Je to princíp duševnej a fyzickej krásy spojený v jednom, je to rovnováha. V tomto čase, nevravím, že zlom, (predsa všetko "zlé" je na niečo dobré), v čase globálnych zmien sa učíme akoby všetko odznova. Všade vo vesmíre panuje zákon rovnováhy, ak ju niekto (poväčšine je to človek) nedodržiava, začne sa mu rúcať "svet".

Duševná krása začína niekde medzi vďačnosťou a spokojnosťou s tým čo máš a aký si, no zároveň aj snahou stať sa lepším akým si býval doteraz. Vo viere v nádhernú budúcnosť, ktorú si zaslúži každý z nás.

Fyzická krása je tiež vďačnosť, že ťa nosia tvoje nohy, že máš zdravé ruky, ktoré ti vedia zarobiť na chlieb, že máš krásny úsmev, ktorým nielen sebe spríjemňuješ deň, ale zároveň pramení aj z toho, ako sa vidíme my sami.

Vonkajšia a vnútorná krása sú nesmierne prepojené. Poznáš niekoho, kto je krásny navonok a vnútri je skazený? Vyžaruje z neho dobrá energia? Nemyslím si. A ako je potom možné, že ti je niekto sympatický hneď na prvý pohľad, aj keď nie je práve model/ka? Má, ako sa to bežne hovorí CHARIZMU! Tá charizma je tá dobrá energia, ktorá prúdi všade okolo nás, my sme však zvyknutí všímať si len tú negatívnu. Sme tak nastavení po všetkých tých globálnych katastrofách, po vojnách, hladomoroch, pandémiách. Všímame si len to negatívne. Teraz nastal ten čas, aby sme si začali všímať pozitívne stránky života na tejto zemi, sme doma, zatvorení sami so sebou, máme čas na sebareflexiu, sebapoznanie. Skúsme sa aspoň 15 minút denne venovať aj našej duševnej kráse. Meditujme, modlime sa, spievajme, buďme kreatívny, robme všetko čo nás napĺňa pokojom a radosťou. Určite prídeš na to, čo je tvoje poslanie a budeš ho s LÁSKOU šíriť ďalej, ani nevieš koľkým ľudom tým môžeš zlepšiť deň. Keď si v bežnom pracovnom týždni na to nevieš nájsť čas, teraz nastala tá pravá chvíľa. A aby si nezanedbával svoju fyzickú krásu, ak sa ti nechce cvičiť, čo by si mal, ale ak sa predsa len nevieš odhodlať, choď sa aspoň prejsť. Urob si z prechádzok aspoň polhodinový zvyk. Človek nie je stavaný na to, aby sedel za počítačom, je pre nás prirodzené len chodenie a ležanie, teda spanie. Namiesto jogy sa ponaťahuj, namiesto pozerania telky umy riad. Večer si urob skrášľovací rituál. Neumývaj si len ruky, vyčisti si aj hlavu. Zo zvyškov pomletej kávy si sprav telový píling a od negatívnych správ si urob detox. Zvláštne, že sa celosvetovo predáva toľko detoxikačných kúr na telo, ktoré je schopné samo sa očistiť pomocou obličiek, pečene a čriev, ale na detox od negatívnych správ, ktoré nahlodávajú tvoju pohodu sa nerobí žiadna reklama. Očisti si telo aj myseľ a budeš môcť pokojne spávať, bez strachu z/zo......

Len si predstav, že sa ráno zobudíš a uvedomíš si aký je to dar byť nažive, že otvoríš oči a vidíš ako svieti slnko, že počuješ štebot vtáčikov, ktorí nepochybne ohlasujú príchod jari. Že môžeš vstať z postele a pripraviť si chutné raňajky a voňavú kávu. Vtedy sa cítiš byť šťastný, teda, aspoň ja to tak mám.