...poTVORa?

10.01.2018

Za celý ten čas, čo pôsobím medzi Vami, smrteľníkmi, teda mojich dlhých, krásnych 23 rokov som si už čo to na ľuďoch všimla. Teda, nie že by som bola nejaká sociologička, alebo psychologička, aj keď som absolvovala až jeden semester!, (bacha na mňa, keď nebudem na úrade práce evidovaná, určite ma tam zoberú aspoň pracovať) ale napríklad som si všimla, že v mojom okolí existujú dva druhy ľudí. Okrem toho základného delenia na mužov a ženy, som si ešte všimla, že napríklad jedna skupina má rada punčové koláče a iná má rada veterníky. Jedna skupina má rada vôňu benzínu (niekedy sa treba zamyslieť, prečo im to občas šibe) a iná ju neznáša. Jedni sú zas puntičkári, iní totálni flegmatici. Priznávam, patrím do druhej skupiny, som žena, mám rada veterníky (tie sú mega mňamózne), šibe mi väčšinou len z cukru, kofoly, magnezka, vody, mlieka, zo vzduchu atď. a som totálny flegmatik. Takže ma netrápi ani to, čo ste o si o mne práve pomysleli. Existuje však ešte jedna skupina ľudí, ktorá ma momentálne zaujala najviac. Ide o to, kto je ranné vtáča a kto nočná sova. Som sova, hu huuu huu, v noci chodím ráno spať a ráno spím do predobedia. Popravde je to aj veľmi úsporný režim, pretože keď vstanem, mám raňajky s obedom, potom večeru a po večeri sa už predsa nemá jesť! Áno, to preto sú všetky sovy také štíhle a krásne (samozrejme, len ak majú 10 miestny kód na chladničke). Takže, keď sa večer na posteli obložím jedlom (samé zdravé veci ;) ), začnem tvoriť. Keď ste si kládli otázku odkiaľ sa vo mne berú takéto nezmysly, asi preto, že to jedlo na mňa nemá dobrý vplyv.... 

Vrátim sa k téme nočnej poTVORy. Všimla som si, že vo veľkej miere sú nočnými sovami ženy. Prečo? Dobrá otázka. Myslím, že som kdesi čítala, že ženy majú iný biorytmus, a preto by mali aj spať dlhšie ako muži. Som rada, že aj príroda mi hrá do karát, no u mňa je to skôr z praktického dôvodu. Keď už všetko spí, všade je ticho, vtedy mám najlepší čas venovať sa sebe. V pokoji si rozmýšľam, cvičím a píšem. Nedokázala by som vstať ráno o pol 6 a ísť cvičiť alebo behať. Na to zabudnite! Práve v noci o pol 11 a dokonca aj o pol 12 si dávam svoje pravidelné kolečko. A kým sa po cvičení dám dokopy a začnem písať, zväčša je to až po polnoci. Nejako sa mi marí, že tie kruhy pod očami (veľké ako kolesá od traktora) nebudú z nedostatku tekutín..... A ráno sa predsa najlepšie spí. Veď komu by sa chcelo ísť do tej zimy z pod útulne vyhriatej perinky? Mne teda nie!

Na druhej strane som si však všimla, že muži častejšie bývajú ranné vtáčatká. Myslím však, že je to preto, že ten vták čo ich budí, nie je kohút. :)

A ktorá poTVORa si ty? Priznaj sa! ;)